DOROŚLI

Wychowanie to niezwykle trudna sztuka, aby ułatwić Rodzicom to życiowe zadanie organizujemy warsztaty i spotkania ze specjalistami. Wybieramy najlepsze książki z zakresu rodzicielstwa, które pomagają znaleźć odpowiednie rozwiązania. Stwarzamy możliwości do wymiany doświadczeń i wzajemnego wspierania się rodziców. 

OFERTA KLUBU DLA RODZICÓW

Krótki kurs Montessori skierowany jest do rodziców, którzy wychowanie swoich dzieci chcą oprzeć na elementach pedagogiki Montessori. 

Wyobraźnia dziecka jest nieograniczona, dlatego czasem ciężko uniknąć wypadków. Jednak można się dobrze przygotować, aby w takiej sytuacji szybko i sprawnie zareagować.

Jak to mówi stare porzekadło „złość piękności szkodzi…”, ale czy jest w tym choć trochę prawdy? Z pewnością odpowiedzi udzieli nam mama dwulatka, który właśnie wytarzał się po podłodze w supermarkecie w odpowiedzi na odmowę zakupu kolejnego samochodu. Doskonale o tym wie również mama przedszkolaka, który przed wyjściem z domu zanosi się od płaczu, bo skarpetka jest bardziej pomarańczowa, a miała być czerwona.

Masaż dziecka to szczególna forma dotyku, która oprócz przyjemności wynikającej z bliskiego kontaktu, przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Jednym z głównych celów tego masażu jest zrelaksowanie ciała poprzez delikatne rozluźnienie wszystkich mięśni i narządów wewnętrznych. Masaż reguluje przemianę materii, ma wpływ na pogłębienie snu i ogólną kondycję psychofizyczną dziecka. W efekcie, regularnie masowane dzieci stają się spokojniejsze, wyciszone, wypoczęte i pełne sił życiowych.