PIERWSZA POMOC DZIECKU

Wyobraźnia dziecka jest nieograniczona, dlatego czasem ciężko uniknąć wypadków. Jednak można się dobrze przygotować, aby w takiej sytuacji szybko i sprawnie zareagować.

Zapraszamy rodziców na szkolenie pierwszej pomocy dziecku, na którym poruszymy TREŚCI:

nagłe zatrzymanie krążenia i oddechu, zakrztuszenie obrażenia ciała: krwotok z nosa, oparzenia, rany, skaleczenia, inne stany zagrożenia życia i zdrowia dzieci

NAJBLIŻSZY TERMIN

14 czerwca 2019, godz. 17:00

CZAS TRWANIA

2 GODZINY + PYTANIA UCZESTNIKÓW

KOSZT

60 ZŁ OD OSOBY

Robert Latacz-prowadzący

Instruktor pierwszej pomocy od 2005 roku, od 2010 roku ratownik medyczny w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Dotychczasowa praca pozwoliła mi zdobyć szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie udzielania pomocy zarówno osobom dorosłym jak i dzieciom oraz oraz w edukacji w tym zakresie. Specjalizuję się w stanach nagłych u dzieci, jestem instruktorem zaawansowanych zabiegów ratujących życie w pediatrii. Na co dzień pracuję z dziećmi, wiem jakie są ich problemy i jak rodzice mogą sobie poradzić z większością przypadłości. Szkolenia prowadzone przeze mnie są oparte na aktualnej wiedzy medycznej, wytycznych i własnych doświadczeniach i obserwacjach. Posiadane uprawnienia:
– ratownik medyczny
– instruktor Harcerskiej Szkoły Ratownictwa
– instruktor Europejskiej Rady Resuscytacji (zarówno kursów podstawowych jak i specjalistycznych)
– instruktor pierwszej pomocy PCK

Rodzice o warsztatach:

Proszę Bardzo to miejsce magiczne, które już wielokrotnie pomagało nam w doborze trafionych prezentów. Jednak najbardziej wdzięczni jesteśmy za kurs pierwszej pomocy, jaki mieliśmy okazję tu odbyć. Kurs był nakierowany stricte na pomoc niemowlętom i małym dzieciom. Najlepszą rekomendacją jest fakt, że wiedzę zdobytą na tym kursie mieliśmy okazję wykorzystać w praktyce zaledwie parę tygodni później, kiedy nasz Ignaś, wtedy około siedmiomiesięczny, po raz pierwszy poważnie zakrztusił się w trakcie rozszerzania diety. Stres był duży, ale dzięki dobremu szkoleniu opanowaliśmy panikę i stanęliśmy na wysokości zadania!

Natalia i Mateusz
rodzice Ignasia
Uczestniczyłam w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy dzieciom (i nie tylko) i był to najlepiej spędzony czas ostatnich miesięcy. Jako mama dwójki dzieci w różnym wieku wielokrotnie zastanawiałam się, jakbym zareagowała w trudnej sytuacji- przyznam, że moja wiedza na ten temat była szczątkowa. Kilka zajęć w liceum dawno temu nie wyczerpywało tematu. Na zajęciach w Proszę Bardzo udzielono mi odpowiedzi na wszystkie pytania, zajęcia były przeprowadzone fachowo pod względem merytorycznym, a co najważniejsze brały pod uwagę emocje rodziców, którzy zgłosili się na kurs właśnie po to żeby umieć uratować swoje dzieci w razie wypadku. Proszę Bardzo wielkie dzięki za ten kurs. Teraz czas wysłać na niego dziadków! 🙂
Alicja
mama Kalinki i Janki
„Pierwsza Pomoc Dziecku” to niezwykle merytoryczne, oparte na praktycznym działaniu spotkanie z ratownikiem medycznym w Studio „Proszę Bardzo”. Podczas dwóch godzin omówione zostały najczęstsze przypadki, z jakimi możemy się spotkać nie tylko w domowym zaciszu- oparzenia, krwotoki, zakrztuszenie, zadławienie, zatrzymanie akcji serca. Każdy z uczestników miał możliwość samodzielnie przeprowadzić rko na trzech różnych fantomach (noworodek, dziecko starsze, dorosły), skorzystać z cennych wskazówek prowadzącego, który czuwał nad poprawnością wykonywanych czynności oraz usłyszeć wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Ogromnie polecam to spotkanie, bo warto zyskać spokój i pewność, że w sytuacji, kiedy nasze dziecko będzie potrzebowało pomocy, będziemy wiedzieli jak jej udzielić.
Martyna
mama Kuby

Zarezerwuj miejsce!