ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE

Zajęcia umuzykalniające dla maluchów

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?

To forma skierowana do najmłodszych dzieci już od 8 miesiąca życia, aż do 4 roku życia.

Podczas zajęć wykorzystywana jest metoda wychowania muzycznego stworzona przez E.Jaques-Dalcroze`a, w której najważniejszą rolę odgrywa odtwarzanie przebiegu muzycznego za pomocą ruchów ciała, ale jest to również taniec, śpiew, gra na instrumentach, improwizacja ruchowa oraz instrumentalna.

Zajęcia zawierają również elementy metody G. Gordona, który zakładał, że wszyscy rodzimy się muzykalni, a to ile zostanie nam talentu zależy właśnie od pierwszych chwil życia. Zajęcia umuzykalniają, a także rozwijają pamięć, twórczość, wyobraźnię, koncentrację i uwagę, koordynację ruchową, wrażliwość na piękno, podzielność uwagi, odwagę.

jak wyglądają zajęcia?

Muzyczna zabawa ma miejsce na podłodze. Dzieci uczestniczą w nich razem z opiekunem, którego zadaniem jest wspieranie dziecka w muzycznych zabawach. Zajęcia rozpoczyna muzyczne powitanie, następnie przeplatamy śpiewanki z rytmiczankami, do zabawy wykorzystujemy kolorowe piłeczki, chustki, grzechotki, istotnym elementem jest improwizacja ruchowa.

ILE TRWAJĄ ZAJĘCIA?

Czas przewidziany na zajęcia to ok. 60 minut, z czego część muzyczna zajmuje ok 30 minut, jest to zależne od koncentracji dzieci. Kolejne 30 minut to swobodna zabawa dzieci w naszym klubie, możliwość spędzenia czasu w gronie rówieśników, a dla rodziców czas na rozmowę i wymianę doświadczeń.

Jaki jest koszt zajęć?

Jednorazowe zajęcia to koszt 25 zł. Istnieje możliwość wykupienia bezterminowego karnetu na cztery wejścia za 80 zł.

co robimy podczas zajęć?

Śpiewamy głównie bez słów, opieramy się na sylabach, aby dzieci skupiły się na melodii. Melodie są zróżnicowane pod kątem charakteru, rytmu, tonu. Bardzo ważnym elementem jest rytm – ruszamy się do rytmu, rytmizujemy. Muzykę traktujemy jako język, którego dziecko się uczy poprzez słuchanie, następnie powtarzanie, aż po samodzielne tworzenie

JAK MOŻNA ZAPISAĆ DZIECKO NA ZAJĘCIA?

Na zajęcia można się zapisać w dowolnym momencie, nie stanowią one cyklu. Listę uczestników weryfikujemy co tydzień w dniu poprzedzającym zajęcia, w pierwszej kolejności potwierdzamy stałych członków grupy, jeśli jest wolne miejsce wówczas zapraszamy nowe osoby. Grupa zajęciowa to maksymalnie 10 osób.

GRUPY ZAJĘCIOWE

ŚRODA

  • 9.30 - dzieci 1,5 - 2,5 roku
  • 10.45 - dzieci 2 - 4 lata

CZWARTEK

  • 9:30 - dzieci 8-15 miesięcy
  • 16:00 - dzieci 2-4 lata
  • 17:00 - dzieci 4-6 lat - nowa grupa dla starszych dzieci!

Nina Polczyk-prowadząca

Z wykształcenia muzyk flecista, obecnie studentka przedostatniego roku Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Zainteresowana dyrygenturą, czynna chórzystka reprezentacyjnego chóru Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”. Od kilku lat nieustannie kształcąca się w kierunku rytmiki i muzykoterapii. W czerwcu 2017 roku uzyskała Dyplom artystyczny na specjalności Rytmika w edukacji dziecka za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć muzyczno-ruchowych opartych na metodzie Emila Jaques-Dalcroze’a.

 

WAŻNA INFORMACJA - NASZA PROŚBA

Odwołanie obecności w dniu zajęć, a nawet tuż przed zajęciami nie niesie za sobą konsekwencji finansowych, nie potrącamy tego z wykupionego karnetu, jednak bardzo prosimy mieć na uwadze, że grupy są małe, odwołanie obecności przez kilka osób może spowodować, że na zajęciach będzie dwójka dzieci – dlatego bardzo prosimy mieć na uwadze dobro dzieci, ich rozczarowanie kiedy jechały na wspólną zabawę z innymi dziećmi, a dzieci zabrakło. Zdarzają się też sytuacje, że grupa jest pełna i musimy odmówić udziału nowym, zainteresowanym osobom, wówczas w przypadku nagłej rezygnacji szkoda, że wolne miejsce przepada. Dlatego jeśli dzień wcześniej deklarują Państwo udział w zajęciach to niech ewentualna przyczyna rezygnacji będzie ważna i niezależna od Was.

Rodzice o zajęciach umuzykalniających:

Zajęcia umuzykalniające są niesamowite, działają cuda. W naszym domu non stop słychać córkę, która śpiewa, macha rękami, próbuje powtórzyć ćwiczenia z zajęć. Dom pełen muzyki. A do wspólnej zabawy pociąga za sobą cała rodzinę, nawet 10 miesięcznego braciszka. To nie jest to samo dziecko. Jest pełna energii, uśmiechnięta. Bardzo się roztańczyła i rozśpiewała. Nie może się doczekać kolejnych zajęć. Jesteśmy bardzo zachwyceni jej postępami.
Sylwia
mama Soni
Zajęcia umuzykalniające wywarły na nas pozytywne wrażenie. Olka stała się bardziej otwarta na inne dzieci, wrażliwa na otaczającą muzykę – ciągle coś śpiewa. W domu powtarza poznane tańce i piosenki, ponadto uczy pozostałych domowników. Najważniejsze dla nas, że sama przypomina o zajęciach i chętnie na nie uczęszcza. Prowadząca zajęcia ma bardzo dobre podejście i piękny głos. Dziękujemy za możliwość doświadczania tego wszystkiego.
Patrycja
mama Oli
Moim zdaniem granica wieku nie jest ograniczeniem, dziecko nie musi jeszcze chodzić, aby uczestniczyć w zajęciach. Ta muzyczna zabawa na pewno wpłynęła na wrażliwość muzyczną Igi, kiedy tylko słyszy muzykę od razu reaguje, tańczy. Poza tym udział w zajęciach spowodował zintensyfikowanie poczucia rytmu u dziecka i pomaga w niewerbalnym wyrażaniu emocji.


Paulina
mama Igi

Zarezerwuj miejsce!